فایل رایگان کتاب زن زیادی نوشته جلال آل احمد

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

توجه : این پروژه فقط به صورت فایل (با پسوند) rar ارائه میگردد
تعداد صفحات فایل : 67

درباره کتاب : زن زیادی که شاید مهمترین اثر در میان هم داستان های کوتاه آل احمد محسوب شود, سرگذشتی است دقیق از مصائب و مشکلات زنی محروم و مطلقه که با توصیفاتی واقعی و مو به مو همراه است. شخصیت اصلی داستان, زنی است که در خانواده ای فقیر بزرگ شده و از حیث مالی, ظاهری, سواد, تجربه و… فقیر و مستضعف است. زن پس از ازدواجی سراسر توام با نارضایتی و دلهره, با شوهری مذهبی نما و حیله گر, مدتی مانند موجودی اضافی و وسیله ای تزئینی در خان او نگهداری می شود و در حالی که بسیار مستضعف و بی دفاع است, نیش و کنایه های مادر شوهر را به خاطر زشت رو بودن و داشتن کلاه گیس تحمل می کند.

راوی داستان زن زیادی که همان شخصیت اصلی می باشد, نسبت به شوهر خود به کلی احساس بیگانگی و غریبگی می کند و مجبور است به خاطر فقر مالی خانواده اش, زندگی در خانه ای که با آن به کلی بیگانه است را تحمل کند. پس از مدت کوتاهی, شوهر زن که خودش در محضر کار می کند و به قول زن “هم راه و چاه را بلد است”, در کمال خونسردی او را به خان مادرش باز می گرداند. نکت شگفت انگیز دربار داستان, دقت نویسنده در شخصیت پردازی این زن است. نویسنده در این داستان هم مشکل رایج مقهور بودن یک زن را مطرح می کند و صحنه هایی تکان دهنده از فقر و نادانی و عقب ماندگی در جامعه را به تصویر می کشد.

درباره جلال آل احمد :جلال آل‌احمد (11 آذر, 1302, تهران(اصالتاً طالقانی) – 18 شهریور 1348, اَسالِم, گیلان) نویسنده و مترجم ایرانی و همسر سیمین دانشور بود.

لینک کمکی